گزارش یک مرکز پژوهشی عراق درباره اسامی جاسوسان فعال موساد

به گزارش فارس، مرکز پژوهش‌های عراقی "داربابل" در گزارشی مفصل به بررسی عملکرد سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی در کشور اشغالی عراق پرداخت و جزئیات دقیق و حیرت‌آوری از حضور جاسوسان صهیونیست در این کشور و هویت آنها را ذکر کرد.
در این گزارش آمده است: "بنیامین بن الیعازر" وزیر زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی که اصلیتی عراقی دارد و متولد استان بصره است، مأموریت نظارت بر هیأت‌های مذهبی یهودی-صهیونیستی و انتقال آنان از نقاط مختلف جهان به این کشور و ایجاد پایگاه‌های یهودی و مسیحی در آن را بر عهده دارد.
علاوه بر این، یک مرکز صهیونیستی برای مطالعات خاورمیانه‌ای که با نام "مرکز بررسی روزنامه‌های عربی" فعالیت می‌کند در سفارت فرانسه در بغداد مشغول به کار بود که بعد از موشک‌باران مقر این سفارت، موساد محل آن را به ساختمان یک مرکز پژوهشی در کنار سفارت آمریکا در بغداد منتقل کرد.
این گزارش می‌افزاید: موساد همچنین طبقه هفتم هتل الرشید در بغداد را اجاره‌ کرده و آنجا را به مرکزی برای جاسوسی و شنود مکالمات تلفنی نمایندگان و مقامات عراقی تبدیل کرده است.
روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت" نیز در سال 2005 دفتر خود را در همین هتل دایر کرد، یک دفتر دیگر این روزنامه نیز در شهر اربیل عراق است.
بر اساس اطلاعات این گزارش بیش از 185 شخصیت صهیونیست یا یهودی آمریکایی در مقر سفارت آمریکا در منطقه حفاظت‌شده الخضراء بغداد وظیفه کنترل و نظارت بر کار وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات نظامی و غیر نظامی و امنیتی عراق را بر عهده دارند.
این گزارش به اسامی تعدادی از این افراد و ارگان‌های تحت نظارت آنها اشاره کرده است:
"دیوید تامی"، وزارت اقتصاد
"روبر رافائل"، وزارت تجارت عراق
"لیشات"، وزارت کشاورزی
"دان آمستوز" و "دیوید لینش"، وزارت حمل و نقل و ترابری
"نوح فیلدمن"، وی یهودی آمریکایی‌الاصل است که در تدوین قانون اساسی عراق نیز نقش داشته و بخشی از مفاهیم منحرف تورات را در آن وارد کرده است.
"فیلیپ کارول"، وزارت نفت عراق
"پولا دوبریانسکی"، از ماسون‌های یهودی است که بر وزارت‌خانه‌های امور زنان و حقوق بشر نظارت دارد.
"مارک کلارک" ناظر بر کمیته المپیک و وزارت جوانان عراق است، وی کسی است که نظریه جایگزینی وزارت ورزش به جای وزارت دفاع را مطرح کرده است.
"دور آریدمن"، وزارت آموزش عالی عراق، وی مسئول یک شرکت امنیتی خصوصی در عراق نیز هست.
هیئت‌های فرهنگی، پژوهشی و دیپلماتیک در وزارت خارجه و آموزش و پرورش عراق نیز تحت نظارت شش مشاور آمریکایی قرار دارد که سه تن از آنان یهودی‌اند.
ژنرال "کاستیل"، صهیونیست آمریکایی که وزارت کشور را زیر نظر دارد.
ژنرال "استیل"، صهیونیست آمریکایی در وزارت دفاع عراق

این گزارش همچنین به تعداد بسیار بالای شرکت‌های خصوصی رژیم صهیونیستی یا شرکت‌های چند ملیتی با رویکرد صهیونیستی اشاره کرده است.
بر اساس این گزارش صهیونیست‌ها حتی سیستم تلفن همراه در عراق را نیز از طریق قرارداد سه شرکت در اختیار گرفته‌اند، این سه شرکت عبارتند از: شرکت مصری "اوراسکوم تلیکوم"، شرکت ملی ارتباطات مستقل و شرکت ارتباطات که با مجموعه جهانی "ودافون" شریک است، دو شرکت اخیر کویتی هستند.
درباره نفت که مهمترین انگیزه آمریکا برای حمله و اشغال عراق بود نیز وضعیت به همین‌گونه است. بر اساس اطلاعات فراوان موجود فعالیت‌های پالایشگاه‌های عراق را شرکت "بزان" کنترل می‌کند که ریاست آن را "یشای بن مردخای" بر عهده دارد و از طریق قرارداد‌های خرید، نفت چاه‌های کرکوک و منطقه کردستان را از ترکیه و اردن به سرزمین‌های اشغالی می‌فرستد.
فعالیت موساد در عراق از سال 2003 با انتشار افسران موساد در کادرسازی نیروهای نظامی کرد و احزاب خاص در عراق آغاز شد، در سال 2005 نیز این جاسوسان وارد پایگاه‌های نیروهای پیشمرگ کرد شدند و مشغول به آموزش اعضای آن شدند.
علاوه بر این، موساد در کشتار و قتل و ترور دانشمندان عراقی از جمله شیعی، ترکمن و مسیحی نیز این سازمان تروریستی را یاری می‌کند، هزاران نفر از آنان را نیز برای دیدن آموزش‌های صهیونیستی به مناطق مختلف اعزام می‌کنند تا در دانشگاه‌های مخصوص کردها آنها را به کار گیرند.
همچنین این افراد در سرقت آثار باستانی عراق و قاچاق آن از طریق خطوط هوایی دانمارک، سوئد، اتریش و عراق به موزه‌های صهیونیستی دست دارند.
سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی همچنین یک بانک قرض‌الحسنه در شهر سلیمانیه عراق راه‌اندازی کرده است که مأموریت اصلی آن خرید زمین‌های وسیع کشاورزی، مسکونی و نفتی شهرهای موصل و کرکوک است، آنها با این اقدام می‌خواهند با کمک پیشمرگ‌های کرد، ساکنان اصلی این سرزمینها را که اعراب ترکمن‌ها و آشوریان هستند از آنجا بیرون کنند.
این در حالی است که بر اساس گزارش دار بابل، این فعالیت‌ها از طرف شخصیت‌های سیاسی مهمی همچون "مسعود بارزانی" رئیس اقلیم کردستان، "جلال طالبانی" رئیس‌جمهور، "کوسرت رسول" مدیر سازمان اطلاعات شهر سلیمانیه، "مثال‌ الالوسی" نماینده پارلمان و "کنعان مکیه" مدیر سازمان اسناد عراق نیز از این فعالیت‌ها حمایت می‌کنند.
دولت عراق همچنین تعهد کرده است که امنیت بازدیدکنندگان یهودی از بدو ورود به عراق تا زمان خروجشان از این کشور را تضمین کند، بازدیدکنندگان یهودی مستقیما از فرودگاه تل‌آویو به فرودگاه نجف که به تازگی افتتاح شد سرازیر شده‌اند، جالب این است که امنیت این فرودگاه نیز در دست نیروهای آمریکایی است.

/ 0 نظر / 6 بازدید