جنگ روانی دشمن علیه موفقیت‌های هسته‌ای ایران

1 ـ افزایش بودجه آمریکا برای تخریب ایران

دولت آمریکا پس از تلاش های بی وقفه خود موفق شد نظر اکثریت آرا را برای افزایش بودجه تاسیس شبکه های رادیویی و تلویزیونی علیه سه کشور کوبا ایران و کره شمالی جلب کند. بر اساس این توافق در دولت جورج بوش رئیس جمهوری آمریکا قرار شد با 8 3 درصد افزایش بودجه نسبت به سال گذشته مبلغ 2 668 میلیون دلار برای شبکه صدای آمریکا رادیو آزاد و تلویزیون مارتی اختصاص یابد. همچنین قرار است حقوق کارکنان این واحدها افزایش یابد و جنگ تبلیغاتی علیه ایران کوبا و کره شمالی در آنها شدت پیدا کند . (1 ) همواره در طول تاریخ تبلیغات و شایعه سازی مهم ترین نقش را ایفا کرده و خواهد کرد; از این رو سیاستمداران و حکومت های غیر اسلامی و استبدادی برای حذف رقیب و نیل به اهداف سیاسی خود به جای جنگ نظامی از اهرم تبلیغات و جنگ روانی بهره می برند; اهرمی که از نظر اقتصادی و انسانی مقرون به صرفه است .

2 ـ کنترل برنامه هسته ای ایران

تعلیق و توقف کامل برنامه هسته ای ایران خاتمه یافت و دانشمندان توانای این مرز و بوم توانستند با تلاش های بی وقفه و دور از انتظار جهانیان غنی سازی 5 3 درصدی را برای ملت ایران به ارمغان آورند و امید می رود که با تکمیل چرخه سوخت هسته ای ایران به کشورهای صنعتی هسته ای بپیوندد و تمامی نیازات خود را در زمینه های مختلف پزشکی کشاورزی صنعتی و غیره از این نعمت و موهبت خدادادی بر آورده نماید. در این راستا دشمنان ملت شریف ایران به ویژه آمریکا تمام قوا و نیرو و اعتبار خود را با توسل به جنگ روانی و تهدید و ارعاب جهت همسو کردن جامعه بین المللی برای محروم کردن ایران از حق مسلم اش به کار گرفت ; چنانچه خبرگزاری فرانسه به نقل از مطبوعات اسرائیل گزارش داد : « رژیم صهیونیستی ماهواره جاسوسی جدیدی در مدار زمین قرار می دهد. » این خبرگزاری هدف رژیم صهیونیستی از پرتاب این ماهواره را کنترل برنامه هسته ای ایران ذکر کرد. به ادعای مطبوعات صهیونیستی این ماهواره می تواند در هر 90 دقیقه یک چرخش کامل به دور زمین داشته باشد . اقدامات جاسوسی اسرائیل در حالی است که « مردخای وانونو » دانشمند هسته ای اسرائیل در سال 1986 (1365 ) فاش کرد رژیم صهیونیستی بیش از 200 کلاهک هسته ای دارد . جاسوسان صهیونیست با ربودن وانونو از اروپا و انتقال به اسرائیل وی را به 18 سال زندان محکوم کردند . (2 )

ولی این توطئه استکبار با هوشیاری کامل و همت والای مردم ایران اسلامی ایران نقش بر آب گردیده و اقتدار و عزت و سربلندی و استقلال کشور بار دیگر در جهان تثبت شد.

3 ـ تهدید حمله نظامی آمریکا به ایران

یکی از بارزترین و بهترین فاکتورهای آمریکا در جنگ روانی علیه ایران جهت متوقف کردن برنامه های هسته ای تهدید حمله نظامی به ایران اسلامی می باشد . در تاریخ 85 10 25 طی اقدامی هماهنگ رسانه های خارجی و داخلی توطئه خود را با مطرح کردن بحث احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران شروع کرده و سعی در ایجاد رعب و وحشت در بین مردم نمودند که این اقدام با اعلام استراتژی جدید بوش در منطقه و تصمیم بر اعزام 20 هزار تفنگدار جدید به عراق و اعزام دو ناو هواپیما بر به خلیج فارس کلید خورد و برای نمونه به چند مصداق آن اشاره می شود :

« رادیو بی بی سی » از همان طلوع صبح روز بیست و پنجم اقدام به شایعه سازی کرد و اعلام نمود : « به دنبال تصمیم بوش برای تقویت نیروهای آمریکایی در عراق و خلیج فارس برخی از سیاستمداران حزب دموکرات گفتند او در صدد گسترش دامنه جنگ عراق به ایران و سوریه است ... » .

« استفان هدلی » مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای تلویزیونی به این سوال که آیا رئیس جمهوری اختیار انجام عملیات نظامی در داخل ایران را دارد یا نه پاسخ صریحی نداد و گفت : من نگفتم رئیس جمهوری اختیار چنین کاری را ندارد3.

« به نوشته روزنامه صباح ترکیه پس از سه سال استفاده دوباره از جنگنده های آمریکایی نشان می دهد فشارهای آمریکا بر ایران روز به روز افزایش می یابد . » 4

رادیو فردا طی تحلیلی گفت : « آمریکا با بارگیری در منطقه و تقویت صفوف مخالفان ایران و با افزایش فشار در حال زمینه سازی اقدامات جدی تری است . » 5

نیویورک تایمز می نویسد : « آمریکا تجهیزات ضد موشکی و قدرت نظامی خود را در آب های خلیج فارس تقویت کرده است . » 6

« باید انتظار داشت که با اعزام ادوات جنگی جدید به عراق فشارها بر ایران و سوریه بیشتر شود . » 7

این در حالی است که همه سیاستمداران دنیا خصوصا سیاستمداران استکباری بر این واقعیت معترفند که نمی توان با ایران اسلامی درگیر شد.

آمریکا که با سودای نفوذ در خاورمیانه و فشار به ایران پا به منطقه گذاشت هم اکنون با چالش های فراوانی مواجه شده و با دست خود مسیر روابط با کشورهای همسایه را برای جمهوری اسلامی هموار ساخته است . هزینه بالغ بر 500 میلیارد دلاری جنگ طلبان کاخ سفید در کنار ناتوانی در مهار روزافزون خشونت ها و برقراری دموکراسی آمریکایی ساکنان کاخ سفید را تحت فشار شدید خارجی و داخلی قرار داده است . رشد اقتصادی آمریکا به طور نسبی کاهش یافته و استقراض های این کشور رو به افزایشی غیرقابل باور است . آمریکا در نشاندن آتش جنگ های خود در منطقه ناتوان است و شایعه حمله نظامی و تهدیدهای آن همانند حکایت همان غرش شیر پیر است . به علاوه ملت ایران به نظام مستقر در این کشور و خادمان حقیقی خود عشق می ورزند و با تمام وجود آماده دفاع از استقلال و شرف ایرانی و اسلامی خود هستند.

قابلیت های نظامی و موشکی ایران نسبت به زمان جنگ 8 ساله با رژیم متجاوز صدام به نحو چشمگیری افزایش یافته و این همه موجب می شود که نظام سلطه در اثر هرگونه تجاوز احتمالی پاسخی کوبنده دریافت کند.

حمله نظامی آمریکا به کنسولگری ایران در اربیل

آمریکا برای تکمیل حربه تهدید حمله نظامی خود به ایران با زیرپاگذاری و نقض قوانین بین المللی و حمله به کنسولگری ایران در اربیل عراق می خواهد ضمن ایجاد رعب و وحشت در بین ملت بزرگ و غیور ایران اسلامی به همه جهانیان بفهماند که هیچ چیز حتی قوانین بین المللی نمی تواند جلودار رسیدن آمریکا به اهدافش باشد ولی این یک خیال باطل است چرا که اگر قرار بر نقض قوانین باشد هر کشوری توانایی و قدرت این عمل را دارد; همانطور که از فحوا و محتوای سخنان گهربار مقام معظم رهبری استفاده می شود که اگر قرار بر نقض قوانین بین المللی باشد ایران نیز در صورت لزوم متقابلا این کار را انجام خواهد داد.

ایران قدرت منطقه

« محمد حسنین هیکل » نویسنده مشهور مصری با درج مقاله ای تحت عنوان بازی هوشمندانه ایران به بررسی مساله هسته ای ایران پرداخت .

او می نویسد : « ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای بسیار هوشمندانه و بافراست به بازی خود ادامه می دهد. ایرانی ها توانسته اند بیش از هر طرف دیگری در موضع گیری ها سنجیده عمل کنند. آنان تاسیسات و مراکز هسته ای خود را در منطقه گسترده ای پخش کرده و تجهیزات و وسایل دفاعی بدون اشکالی را در اطراف آن استقرار داده اند و معتقدند که آمریکا به ایران حمله ای نخواهد کرد; زیرا زمان این کار گذشته است » .

روزنامه صهیونیستی « جروز الم پست » در تحلیلی نوشت : « روزی را تصور کنید که نیروهای آمریکایی در عراق بمباران می شوند و بهای نفت به 85 دلار در هر بشکه می رسد . به همین علت است که تحلیل گران می گویند در صورت حمله آمریکا یا هر کشور دیگری به ایران احتمال چنین وقایعی وجود دارد. »

« روون مرهاو » مدیر کل سابق وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی درباره عواقب خطرناک ماجراجویی آمریکا بر ضد ایران گفت : « اگر آمریکا به ایران حمله کند محتمل ترین اقدام ایران حمله به منافع آمریکا در منطقه است . این طبیعی ترین و آسان ترین کار است . آنها می توانند به نظامیان آمریکایی در عراق و افغانستان حمله کنند » .

وی افزود : « اگر نیروهای آمریکایی و انگلیسی در عراق نیز در این حملات مشارکت کنند از سوی ایران مورد حمله قرار می گیرند و ایرانی ها به هر جایی که آمریکا در آنجا حضور دارد حمله خواهند کرد. » مرهاو تاکید کرد : « بهای نفت سرسام آور خواهد شد; زیرا انتقال نفت از طریق خلیج فارس با مشکل روبه رو خواهد شد و بهای نفت در جاهای دیگر بسیار بالا خواهد رفت . » 8 این تحلیلی است که هر چند علیه خود استکبار جهانی و صهیونیزم می باشد ولی منطبق و برگرفته از تصمیم گیری های مقامات و مسئولان بزرگ کشور عزیز ایران است » .

آمریکا در برخورد با ایران در گل مانده است

رئیس بخش اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی با اشاره به آنچه که آن را روند دیپلماتیک ایران و آمریکا خواند اعلام کرد واشنگتن در برخورد با ایران در گل مانده است . به گزارش روزنامه صهیونیستی « جرورالم پست » ژنرال « اهارون زئیفی » در کمیته کنست (پارلمان ) تاکید کرد : « تهران به دنبال ادامه تلاش های خود برای توسعه بمب هسته ای است .

وی که برای آخرین بار به عنوان رئیس بخش اطلاعات نظامی این رژیم در کنست صحبت می کرد مدعی شد تهران به تازگی 12 موشک کروز با برد بیش از سه هزار کیلومتر به دست آورده که قابلیت حمل کلاهک هسته ای را دارند. زئیفی هشدار داد ایران تهدید اصلی برای امنیت اسرائیل است و آمریکا در برخورد با این اوضاع در گل فرومانده است . ادعای این مقام صهیونیستی در حالی صورت می گیرد که رژیم اسرائیل با داشتن 200 کلاهک هسته ای یکی از غنی ترین زرادخانه های تسحیلاتی خاورمیانه را داراست که تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی و منطقه است 9.

انرژی هسته ای حق غیر قابل گذشت ایرانیان

همه جهانیان باید بدانند که ملت بزرگ ایران حتی با اتحاد دولت عربی آمریکا و انگلیس حاضر نیست ازحق خود بگذرد همچنان که رهبر عظیم الشان فرمودند : « انرژی هسته ای به عنوان دستاوردی بومی مایه افتخار ملت ایران و دنیای اسلام است و اگر برخی دولت های عربی و اسلامی تصور کنند با تشکیل اتحاد با آمریکا و انگلیس و اعمال تحریم می توانند رضایت رژیم صهیونیستی را جلب و خیال این رژیم غاصب را آسوده کنند دچار خطای سیاسی شده اند. » ایشان همچنین فرمودند : « ملت ایران بدون تردید از حق خود نمی گذرد و مسئولان هم حق ندارند از این دستاورد بزرگ صرف نظر کنند . » 10

4 ـ تفرقه افکنی آمریکا

تفرقه افکنی گسترش سو ظن و بدبینی دامن زدن به اختلافات فکری عقیدتی و حقوقی و زمینه سازی برای خصومت و دشمنی بین عموم انسان ها و به ویژه بین مسلمانان سیاستی « شیطانی » است که آمریکا امروزه به آن دامن می زند. قرآن کریم در همین رابطه هشدار داده و اختلاف افکنی بین یوسف و برادران را از توطئه های شیطان دانسته است : « ...من بعد ان نزع الشیطان بینی و بین اخوتی ; .. پس از آن که شیطان بین من و برادرانم اختلاف ایجاد کرد . » 11

مسلما شیطان دشمن اصلی آدم در نظام آفرینش است و خصومت و اختلافات انسان ها با یکدیگر ریشه در توطئه های شیطانی دارد. شیطان از غفلت ها جهالت ها آزمندی ها حسادت ها عادت ها و اخلاق بد فرزندان آدم سو استفاده می کند و زمینه بدبینی دشمنی درگیری و جنگ و کشتار را فراهم می نماید. بسیاری از اختلافات ریشه در بد سخن گفتن و سخنان باطل و دروغ و تهمت و گناهان گفتاری و نوشتاری و به تعبیر امروز « گناهان رسانه ای » دارد. قرآن در این زمینه اینچنین می فرماید : « و قل لعبادی یقولوا التی هی احسن . ان الشیطان ینزغ بینهم . ان الشیطان کان للانسان عدوا مبینا; 12 به بندگانم بگو سخن بهترین را بگویند به راستی شیطان میان آنان درگیری پدید می آورد; همانا شیطان نسبت به انسان دشمنی آشکار است . » امروز هم مثل همیشه در تمام جنگ ها و بدبینی ها خصوصا اختلاف های بین امت اسلامی باید رد پای دشمن اصلی و اثر انگشت شیطان بزرگ آمریکا را جستجو کرد.

از امام کاظم (ع ) سوال شد که جهاد با کدام دشمن واجب تر است فرمودند : اقربهم الیک و اعداهم لک ... و من یحرض اعداک علیک و هو ابلیس ; آن که از همه به تو نزدیک تر و دشمنی او از همه بیشتر است ... و دیگر دشمنان را علیه تو تحریک می کند و آن ابلیس است 13.

ابلیس بزرگ ترین دشمن نامرئی بشریت است و استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار بزرگ ترین و بارزترین دشمن آشکار و تحریک کننده دیگر دولت ها و ملت ها علیه امت اسلامی است .

راه اندازی سایت های اختلاف آفرین نگارش کتب و مجلات تفرقه افکن خبرگزاری ها و خبرپراکنی های اختلاف آفرین شیعه و سنی توهین به مقدسات و عقاید شیعیان هتک حرمت حرم امامان معصوم (ع ) و صدها نمونه دیگر در شرائط امروز بخشی از اقدامات شیاطین پیدا و نهان است که اشاره ای کوتاه به آن می شود.

روزنامه اسرائیلی « جروزالم پست » فاش کرد که مقامات دولت آمریکا علاقه زیادی به این بحث پیدا کرده اند که اتحاد میان شیعیان و اختلاف افکنی غربی ها ترس کافی میان کشورهای سنی ایجاد و آن ها را به سمت غرب متمایل می کند. این گزارش در ادامه به عنوان مدرکی برای سخنان خود درباره مفید بودن اختلافات برای آمریکا به انتشار سخنان « کاندولیزا رایس » وزیر خارجه آمریکا در روزنامه « واشنگتن پست » اشاره کرد که مدعی شده بود اختلاف میان شیعیان و سنی ها با جنگ حزب الله علیه اسرائیل آغاز شد که در آن اتحاد میان ایران و حزب الله به ترس کشورهای سنی منجر گردید و آن ها را به همکاری با غرب ترغیب کرد14.

« شیخ محمود عکام » اندیشمند اهل سنت سوریه گفت : « به جای پرداختن به مسائلی همچون شیعه و سنی یا هر مذهب اسلامی دیگر باید دغدغه گسترش نفوذ صهیونیسم آمریکا و تجاوز گستاخانه آن ها به کشورهای اسلامی را داشته باشیم . » استاد فقه اسلامی دانشگاه شهر حلب افزود : « سخن گفتن در این زمینه سبب تفرقه و تشتت مسلمانان شده و خدمتی مجانی به منافع استعمارگران طغیانگری است که کوشند میان مسلمانان فتنه به پا کنند » .

« سلمان العوده » از روحانیون سعودی که ریاست « موسسه الاسلام الیوم » را بر عهده دارد به تازگی مدعی شده است : « مذهب تشیع در سرزمین شام و برخی از کشورهای اسلامی به ویژه سوریه به سرعت رو به گسترش است . » به گفته العوده « گرایش به مذهب تشیع یک پدیده سیاسی است بدین معنا که برخی ها به نشانه تایید مواضع سیاسی ایران به مذهب تشیع روی آورده اند » .

اما روحانی برجسته اهل تسنن سوریه در واکنش به سخنان العوده گفت : « گسترش نفوذ شیعه در سرزمین شام به ویژه سوریه یک ادعای نادرست بی اساس و خدمت مجانی به دشمنان اسلام است . » شیخ محمود عکام افزود : « حتی اگر این ادعا واقعیت داشته باشد شخصا گسترش مذهب تشیع را گسترش دین اسلام می دانم که مانعی نیز ندارد. » این متفکر برجسته سوری در عین حال تاکید کرد : « من در سوریه زندگی می کنم ولی شاهد رواج مذهب شیعه در این کشور نیستم ; آنچه مشاهده می کنم تلاش برای تحقق وحدت مسلمانان است . » وی متذکر شد : « باید تمامی مذاهب اسلامی را به وحدت و ایستادگی در برابر نفوذ صهیونیسم و آمریکا فراخواند که تمامی مسلمانان را بدون در نظر گرفتن مذهبشان هدف قرار داده است . » شیخ عکام افزود : « ما می خواهیم در مورد خطری جدی و واقعی هشدار دهیم . استعمارگران پیوسته میان مسلمانان تفرقه افکنی می کنند . » 15

این بار نیز رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران با رهنمودهای خود ضمن آگاهی و تنویر افکار عمومی مسلمین جهان همه دولتمردان متفکران و عالمان کشورهای اسلامی را به وحدت و اتحاد دعوت نمودند تا بار دیگر آمریکا را در راه رسیدن به اهداف شومش ناکام سازند : « دشمن خواهد مساله غدیر را به زمینه ای برای برادرکشی و جنگ و خونریزی میان مسلمانان تبدیل کند و به کمتر از آن هم راضی نمی شود; بنابراین شیعیان نباید کوچک ترین اظهار نظر یا حرکتی انجام دهند که به این توطئه کمک کند ضمن آن که برادران اهل سنت نیز باید هوشیار و مراقب سو استفاده دشمنان از تعصبات و احساسات مذهبی باشند. قدرت های استکباری و در راس آن آمریکا برای مقابله با موج روزافزون بیداری اسلامی که منشا آن برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران است به ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی روی آورده اند; بنابراین دنیای اسلام به ویژه روشنفکران و علمای مسلمان باید به آگاه سازی قشرهای مختلف همت گمارند و بر لزوم اتحاد و برادری مسلمانان تاکید جدی کنند. رئیسان و سیاستمداران کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای منطقه بدانند عزت اسلام و قدرت جمهوری اسلامی ایران مایه پشتگرمی و قوت آنان خواهد بود16.

با پیروزی انقلاب در ایران آمریکا برنامه جدیدی طراحی کرد تا انقلاب اسلامی ایران را انقلاب شیعی وانمود کند در حالی که انقلاب ما انقلاب اسلامی و انقلاب قرآن است که افتخارش برافراشتن پرچم ارزش های اسلامی و توحید و معرفی احکام الهی و ارزش معنوی اسلام است و موفق نیز بوده است . اگر انقلاب ایران از دنیای اسلام فلسطین افغانستان لبنان و هر مسلمانی که برای اسلام حرکت می کند حمایت و دفاع نمی کرد دشمنان هم با ایران کاری نداشتند17.

5 ـ توطئه رسانه ای

از آنجا که آمریکا از اقدامات روانی قبلی خود علیه ایران (تهدید نظامی تفرقه بین مسلمانان و...) طرفی برنبست هیاهو و جنجال فرستادن پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت را مطرح نمود و همه متحدان اروپایی اش نیز با توطئه رسانه ای پشتیبانی نمودند.

روزنامه صهیونیستی « جروزالم پست » در گزارشی افشا کرد : « رسانه های اسرائیلی و آمریکایی با برنامه ای هدفمند به دنبال القای مداخله ایران در ناآرامی های عراق و لبنان هستند. » به نوشته این روزنامه در هفته دوم جنگ اسرائیل با لبنان یادداشتی برای تصمیم گیرندگان عالی رتبه در وزارت دفاع فرستاده شده که بر اساس آن تلاش های رسانه ای از حزب الله دور شده و ایران را مرکز قرار دهند.

جروزالم پست افزود : « دلیل چنین تغییری آن بود که اگر رهبران و نمایندگان اسرائیلی همواره مبارزان سید حسن نصرالله را به جای لبنانی بودن نیروهای ایران بنامند جامعه بین الملل حمایت بیشتری از اسرائیل علیه آن ها خواهد کرد و نیز توجهات را به دیگر برنامه های ایران از جمله برنامه هسته ای جلب خواهد کرد . » 18

سرانجام پس از گذشت دو سال از تهدید و ارعاب آمریکا و متحدان اروپایی اش مبنی بر این که اگر ایران تعلیق کامل را نپذیرد و برنامه هسته ای خود را به طور کامل متوقف نسازد پرونده اش به شورای امنیت ارسال می شود پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت ملی رفت . ولی دولت ایران با یک دیپلماسی فعال توانست تصویب قطعنامه را ماه ها به تعویق اندازد و بالاخره آمریکا با دادن امتیازاتی به روسیه و چین به صدور قطعنامه ای رضایت داد که از نظر محتوا مرده و بی ارزش بود. دولت آمریکا سعی در نهایت بهره برداری از این قطنامه را داشت . از این رو رادیو آمریکا و شبکه های همسو با آن در خارج و داخل وانمود کردند که ایران در بحران بزرگی گرفتار آمده و چنانچه به مفاد قطعنامه عمل نکند قطعنامه ای شدیدتر در پیش روی اوست .

از دیگر ترفندهای استکبار جهانی در ارتباط با موفقیت های هسته ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد که فهرست وار ذکر می گردد.

تلاش در جهت تشکیل ائتلاف ضد ایران .

دامن زدن به اختلافات قومیتی ملت ایران در تمامی استان های مرزی .

کمک تسحیلاتی و ارزی به اشرار در استان های مرزی به ویژه استان کرمان .

هایی جهت ناکارآمد معرفی کردن دولت عدالت محور . cd پخش

پی نوشت ها :

1 ـ اعتماد ملی 21 11 1385

2 ـ جمهوری اسلامی 6 2 1385

3 ـ بی بی سی 25 10 85 ساعت 6 صبح

4 ـ رادیو فردا 25 10 85 ساعت 13

5 ـ رادیو فردا 25 10 85 ساعت 17

6 ـ رادیو آمریکا ساعت 18

7 ـ رادیو آمریکا 25 10 85 ساعت 20

8 ـ کیهان 30 1 1385

9 ـ جمهوری اسلامی 10 10 1384

10 ـ کیهان 19 10 1385

11 ـ یوسف آیه 100

12 ـ اسرا آیه 53

13 ـ میزان الحکمه ج 2 ص 1451 ح 9370

14 ـ کیهان 25 11 1385

15 ـ اخبار شیعیان شماره 13 آذرماه 1385

16 ـ کیهان 19 10 1385

17 ـ کیهان 26 10 1385

/ 0 نظر / 15 بازدید