بانک مقالات جهان اسلام

کشورهای اسلامی

نویسنده : محمد مصلحی ; ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٩ تیر ۱۳۸٧

روزنامه جمهوری اسلامی                         29/04/87                 صفحه 6

هند و اسرائیل شرکای استراتژیک

منبع : خبرگزاری قدس


با وجود اینکه دولت هند سعی می کند توجیهاتی را برای روابط دیپلماتیک خود با اسرائیل مطرح کند اما در حقیقت آنچه که این دو را به یکدیگر نزدیک می سازد داشتن هدف واحد است که باعث شده این دو به شریک استراتژیک تبدیل شوند.

خبرگزاری فرانسه چندی پیش گزارش داد که یک مجموعه صنعتی اسرائیل معروف به « آی ای آی » توافقنامه هائی را در زمینه ساخت تجهیزات نظامی در هند با یک مجموعه هندی معروف به « تاتا » امضا کرد. توافقنامه به امضا رسیده شامل مجموعه وسیعی از تجهیزات دفاعی بویژه موشکها هواپیماهای بدون خلبان رادار سیستمهای الکترونیک و امنیتی است .

در بیانیه صادره از سوی مجموعه صنعتی اسرائیل آمده است که به زودی قرارداد تاسیس شرکتی مشترک بین دو طرف به امضا خواهد رسید که گامی مهم در جهت همکاری و رشد توانمندی های تولیدات داخلی به شمار می رود.

به گفته برخی منابع هند اواسط بهمن گذشته با یک طرح مشترک با اسرائیل به ارزش 526 میلیون دلار با هدف تجهیز نیروی دریائی هند به موشکهای ضد هواپیما موافقت کرد علاوه بر آن حدود یکسال پیش نیز هند توافقنامه ای را با شرکت صنایع جنگی و شرکت صنایع هوائی اسرائیل در مورد تولید موشکهای زمین به هوای اسرائیل نوع باراک با برد 70 کیلومتر امضا کرد .

این قراداد نخستین قرارداد از این دست نیست بلکه هر از چند گاهی خبرگزاری ها اخباری در رابطه با همکاری نظامی هند و اسرائیل منتشر می کنند که این همکاری بدون شک بی ارتباط با درگیری در کشمیر نیست که هند 60 سال پیش آنرا مورد هجوم قرار داد .

با ورود پاکستان و هند به مذاکرات صلح در سال 1383 برای حل مشکلات دو طرف روند همکاری نظامی بین هند و اسرائیل افزایش یافت تل آویو قراردادی با دهلی نو مبنی بر تجهیز این کشور به هواپیماهای جنگی بدون خلبان انجام داد که تعداد هواپیماهای مورد توافق 50 هواپیمای نوع « هرون » به اضافه ایستگاه کنترل زمینی بود .

در همین رابطه روزنامه صهیونیستی « معاریو » نوشت : هند از این سلاحها که ارزش آن 230 میلیون دلار است در مبارزه علیه مسلمانان کشمیر استفاده خواهد کرد.

هند و رژیم صهیونیستی در سال 1371 روابط دیپلماتیک برقرار کردند و از آن زمان این رژیم پس از روسیه تبدیل به منبع دوم صادرات سلاح به هند شد به طوریکه میزان صادرات سالانه آن به یک میلیارد دلار می رسد.

گذشته از این کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد که هند اواخر سال گذشته ماهواره جاسوسی ویژه اسرائیل را به فضا پرتاب کرد که هدف از آن رصد فعالیتهای هسته ای ایران و پیگیری حوادث پاکستان بویژه پس از ناآرامی اخیر در این کشور و ترس از قرار گرفتن سلاح هسته ای پاکستان در دست سازمانهای اسلامی است . رژیم صهیونیستی در این زمینه از تکنولوژی آمریکا استفاده کرد و ماهواره را به سیستمهای کنترل دقیق و دوربین هایی با دقت بسیار بالا مجهز کرد که قادرند در شرایط نامناسب جوی نیزعمل کنند. به نظر می رسد که صهیونیست ها و هندیها با نظارت آمریکا برای انجام اقدامات علیه مسلمانان و اعراب توافق کرده اند و اکنون این روابط عمیق بر هیچ کس پوشیده نیست روابط مستحکمی که هر روز به دلیل تشابه منافع و اهداف مشترک گسترده می شود زیرا اسرائیل رویای « اسرائیل بزرگ » از نیل تا فرات را در سر می پروراند و هند نیز رویای هند بزرگ از کانال سوئز تا سنگاپور را !!

از سوی دیگر دشمنی با اسلام و تمامی آنچه که به اسلام مرتبط شود از بارزترین و مهمترین پیوندهای هندوها و یهودیان است به همین دلیل هند نه تنها دشمن پاکستان است و قصد بلعیدن آنرا دارد بلکه اهداف پلیدی را برای جهان عرب در سر می پروراند و در « را بخوانیم آن وقت خواهیم دید که چگونه بر R.S.S صورت امکان خواهان اشغال آن است کافی است که پروتکلهای سازمان تندوری دشمنی با مسلمانان تاکید می کند : « هر روز صبح و عصر به معبد بروید در خانه ها محل کارتان و در شهرها و هر کجائی که هستید معبدی بنا کنید معابد خود را حفظ کنید و رب النوع « راما » را عبادت کنید.... نشستهای هفتگی برگزار کنید و گزارشهای خود را به فرمانده محلی تحویل دهید و به هنگام انجام اعمال ضد مسلمانان از منازلتان دور باشد تا شناسائی نشوید هرگز از جلو نجنگید و همواره از پشت خنجر بزنید تا می توانید دوستان و همکاران مسلمان خود را غرق در مصرف مواد مخدر و مشروبات کنید به آنان فرصت فکر کردن در مورد ما را ندهید. با مسلمانان رابطه صمیمی داشته باشید تا وحدت آنان را در هر شرایطی بر هم بزنید اجازه ندهید پلیس سلاح شما را ضبط کند. دارائی های مسلمانان را نابود کنید.

« دین مورفی » نویسنده آمریکائی در مقاله ای در روزنامه « نیویورک تایمز » از حلقه جدید ائتلاف پلید بین هند و اسرائیل با هدف دشمنی با اسلام پرده برداشت صحنه این ائتلاف شبکه اطلاع رسانی بین المللی (اینترنت ) بود در این مقاله آمده است که یکی از پایگاههای اینترنتی که از سوی یکی از طایفه های متعصب هندی مدیریت می شود در پی چندین فقره شکایت مبنی بر تحریک علیه مسلمانان و خشونت بر ضد آنان بسته شد اما چند روز بعد دوباره آغاز بکار کرد و عاملان این کار نیز یهودیان تندور از بروکلین بودند که آنها نیز با چریکهای تروریستی علیه اعراب فعالیت می کنند. این ائتلاف غیر عادی دو فلسفه دینی از دو بخش مختلف جهان را گرد هم آورده است . در نگاه نخست هیچ عامل مشترکی بین آنها وجود ندارد اما زندگی در یک نظام اخلاقی واحد در نیویورک برای یهودیان و هندوها نشان داده که داشتن یک دشمن مشترک کافی است که آنان را دوست همدیگر قرار دهد به همین دلیل می بینیم که دوستی مبتنی بر دشمنی با مسلمانان گاهی اوقات هندوها را به شرکت در جشنهای اعیاد دینی یهودیان می کشاند همچنانکه می بینیم برخی یهودیان نیز در مقابل سازمان ملل دست به اعتراض و تظاهرات علیه بدرفتاری طالبان با هندیهای ساکن افغانستان زدند.

« روهیت فیسمن » یکی از مدیران پایگاه اینترنتی هندی با شعاری تحت عنوان « ما نیز در همین جنگ می جنگیم » می گوید : « چه افغانی یا فلسطینی و یا پاکستانی ریشه مشکل یهودیان و هندیها اسلام است » . روابط یهودیان و هندیها باعث می شود که نیویورک دروازه ای گشوده برای مهاجرانی باشد که نه تنها به دنبال زندگی بهتر هستند بلکه این شهر ایستگاه سیاسی است که آنها برای انجام فعالیتهای سیاسی خود به دور از مخالفان قصد آنرا کرده اند برخی یهودیان در بروکلین و هندیهای لونج ایلایند و کوینس معتقدند که اقامت آنان در ایالات متحده موقتی اما به دلیل تهدید اسلام در جنوب آسیا و خاورمیانه ضروری است و حتی برخی از آنان معتقدند که باستی از نیویورک مهاجرت کنند و رودرو به مقابله با (دشمن ) بپردازند.

فیسمن می گوید : « اگر اوضاع بهتر شود من به هند بازمی گردم من سوگند خوردم » . فیسمن 30 سال سن دارد و در سن 13 سالگی از دهلی نو به نیویورک آمده است او می گوید : بسیاری از ما آرزود دارند که در راه مبارزه هندیها با اسلام بمیرند. او از پاسخ دادن به اینکه چه حمایت می کند طفره می رود اما اشاره می کند که برخی از آنها در هند به مشارکت در برخی سازمانهای HinduUnity.org کسی از سایت هندی متعصب ضد مسلمانان متهم هستند و به همین دلیل مجبور شدند به آمریکا فرار کنند. وی می گوید : « یکی از مهمترین موسسات این پایگاه در تخریب مسجد تاریخی (مسجد بابر) در ایودیا واقع در شمال هند در سال 1371 دست داشت » . وی مدعی است که این مسجد در مکان مقدس هندیها بنا شده بود و هم اکنون نیز از ساخت معبدی در مکان این مسجد ممانعت می کنند که به خاطر همین موضوع نیز درگیریهای زیادی در هند روی می دهد.

اما یهودیان بروکلین از پیروان خاخام ربای ماییر کاهانا سیاستمدار صهیونیستی هستند که در آمریکا ترور شد وی یهودیان را به قتل و کشتار اعراب و بویژه مسلمانان فرامی خواند گولداشتاین از طرفداران و شاگردان کاهانا بود که دست به کشتار 29 فلسطینی در سال 1373 زد . از جمله تعلیمات کاهانا این است که زندگی در اسرائیل بر هر یهودی واجب است و به همین دلیل هر یهودی در ایالات متحده آمریکا خود را ساکن موقت این کشور می داند.

را با هدف زنده نگه داشتن تعالیم کاهانا اداره می کنند . Kahane.org جمعیت بروکلین پایگاه اینترنتی

مایکل جازوفسکی مدیر این پایگاه اینترنتی می گوید : « روابط هندیها و یهودیان در نیویورک یک رابطه عملی است و میزان درد و رنج آنان از مسلمانان را نشان می دهد... و به همین دلیل ما بر ضد آنها متحد شدیم ... من رنج شدید آنان را درک می کنم اگر چه اطلاعات زیادی از دین و عقایدشان ندارم . « فیسمن » نیز می گوید : « ما اقدامات زیادی انجام دادیم بویژه اینکه در نامه ای به کنگره از آنان خواستیم که نام سازمان کاهانا از لیست سازمانهای تروریستی حذف شود.

فیسمن تصویر بزرگی از کاهانا را در منزل خود نصب کرده و او را مرد بزرگی می داند و می گوید با نگاه کردن به تصویر او احساس می کند که او نیز از هندیها دفاع می کند.
واژه کلیدی :هند و واژه کلیدی :اسرائیل-1