بانک مقالات جهان اسلام

کشورهای اسلامی

نویسنده : محمد مصلحی ; ساعت ٩:٢٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸۸

خبرگزاری فارس    ٢۵/٠٢/٨٨۵

سایت رصد


(لَتَجِدَنَّ اَشَدَّ النّاسِ عَداوَةً لِلَّذینَ امَنوا الْیَهوُدَ وَ الَّذینَ اَشْرَکُوا)
(هر آینه دشمن ترین مردم نسبت به مسلمانان ، یهود و مشرکان را خواهى یافت )

تبارشناسى صهیونیسم

یهودیان که پس از ویرانى اورشلیم در سال 70 میلادى به دست رومیان ، در سرتاسر جهان پراکنده شدند، در عین پراکندگى ، وحدت دینى و فرهنگى خود را نگه داشتند و در تمدن ملتهاى دیگر هضم نشدند. و همواره آرزو و وعده بازیافت ارض ‍ موعود در خیالشان زنده بود. این قوم لجوج در سال 1897 نخستین کنگره جهانى صهیونیسم در بازل سویس ، را تشکیل داد. و نهضت سرتاسرى یهود را به رهبرى تئودور هرتسل که سردبیر یک روزنامه بود، به نام صهیونیسم یا (جنبش قوم یهودى ) براى به وجود آوردن کشور خودمختار یهودى در فلسطین اعلان نمود. نام این جنبش را از کوه صهیون (آرامگاه داوود نبى ) در بیت المقدس برگرفتند.

انعقاد نطفه صهیونیسم


در سال 1901 سازمان جهانى صهیونیست شرکتى به نام کرن کایمت (صندوق ملى یهود) تشکیل داد تا براى سکنى گزینان یهودى زمین بخرد و این اقدام در راستاى تاءسیس اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات صورت مى گرفت .

پایه گزاران تروریسم


از سوى دیگر به موازات خرید زمین ، در سال 1917 صهیونیستها گروه نظامى به نام سازمان ملى نظامى تشکیل دادند که هدف آن استفاده از نیروى غیرعلنى بیشتر علیه اعراب بود. این سازمان در بازارهاى عرب بمب گذارى مى کرد.

شکل گیرى غده سرطانى


لرد پالمرستون وزیر خارجه وقت انگلستان ، یک کنسولگرى در بیت المقدس (اورشلیم ) باز کرده و به اعضاى کنسولگرى دستور داد تا از یهودیان حمایت کند. آژانس یهود در فلسطین تحت قیومیت انگلیس به کشورى در درون کشور دیگر تبدیل شد در سال 1904 خائیم وایزمن (محقق نظامى انگلستان در طول جنگ جهانى اول )- که اولین رئیس جمهور اسرائیل پس از تشکیل این دولت شد- رهبرى صهیونیستها را نیز به عهده گرفت

صدور شناسنامه این موجود نامشروع


در 14 مه 1948 یهودیان این کشور به فرماندهى دیوید بن گورین رسما موجودیت حکومت خود را با نام اسرائیل اعلام کردند. آژانس یهود با صدور اعلامیه تاءسیس کشور اسرائیل را با توجه به قطعنامه 181 سازمان ملل به عنوان سند شناسایى حق مردم یهود در استقرار کشور مستقل خود از سوى این سازمان نام برد.

شماره شناسنامه 181


در اعلامیه 181 سازمان ملل تشکیل اسرائیل به رسمیت شناخته شده و فلسطینى ها که مالک 97 از اراضى این کشور بودند با قید عبارت جوامع موجود غیر یهود نادیده گرفته شدند. این اعلامیه باعث سرازیر شدن غیرقانونى یهودیان سراسر جهان به فلسطین اشغالى شد و این امر مورد حمایت ویلسون رئیس جمهور وقت آمریکا قرار گرفت

پس از تثبیت ، توسعه


در 29 نوامبر 1947 آمریکا و شوروى طى یکى از نادرترین توافقات خود طرح تجزیه خاک فلسطین را به دو بخش ‍ یهودى و عربى ارائه داده و از سازمان ملل خواستند که این طرح را به تصویب برساند که این اقدام عملى شد. و سبب شد تا بهار 1949 اسرائیل به مصر، لبنان ، ماوراء اردن و سوریه و بخش مسلمان نشین فلسطین حمله کند. و اراضى اى را به اشغال خود در آورد. و پس از آن موافقتنامه اى با کشورهاى همسایه تنظیم که از جنگ خوددارى کنند. و هرگز موافقتنامه ها پایدار نماند و حمله هاى اسرائیل هر چند وقت یکبار به قسمتى از این کشورها صورت مى گرفت .
حضرت امام خمینى (ره ) مى فرمایند:
انگلیس و آمریکا با تقویت نظامى و سیاسى و با گذاشتن اسلحه هاى مرگبار در اختیار اسرائیل ، آن را به تجاوزات پى در پى علیه اعراب و مسلمین و ادامه اشغال فلسطین و دیگر سرزمین هاى اسلامى تحریص و وادار مى سازند.

آرزوهاى دست نیافتنى


ژان ایزوله یهودى در سال 1305 ش ‍ یعنى 22 سال قبل از اعلان تاءسیس رژیم نامشروع و جعلى اسرائیل نوشت :
))در جهان امروز، تنها یک مساءله وجود دارد و آن ، مساءله اسرائیل (یهود) است ... ماءموریت اسرائیل تحقق رؤ یاى بنى اسرائیل با حمایت سرمایه دارى جهانى است . و این ، خیال خامى نیست . اسرائیل نه تنها آمریکا، بلکه سراسر عالم خاکى را فتح خواهد کرد((

جغرافیاى خیالى صهیونیسم


در سال 1937 بن گوریون اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستى مرزهاى اسرائیل را با استناد به تحریفات تورات اینگونه ترسیم کرد و گفت :
سرزمین اسرائیل باید پنج منطقه را در بر گیرد:
1. جنوب لبنان تا لیتوانى
2. جنوب سوریه
3. سرتاسر اردن
4. فلسطین
5. شبه جزیره سین
طبق این نقشه ساکنان اصلى این سرزمینها از فرات تا نیل باید اخراج شوند. باید اموالشان مصادره شود و در صورت مقاومت قتل عام شوند تا دولت یهود تکامل یابد.

حدود و ثغور صهیونیسم


((آریل شارون )) زمانى که وزیر دفاع اسرائیل بود، در جلسه اى در کمیسیون امور خارجه کنیست داشت ، به مناطقى که براى اسرائیل اهمیت استراتژیک دارند اشاره کرد و گفت :
مناطق استراتژیک براى اسرائیل مناطقى هستند که مصالح اسرائیل را در خود دارند و شامل تمامى کشورهاى عربى مجاور و جهان مى شوند و علاوه بر اینها شامل ایران ، ترکیه ، پاکستان ، شمال آفریقا، و حتى زیمبابوه و جنوب آفریقا نیز مى گردد. روزنامه اسرائیلى ((معاریو)) در راستاى این هدف تصویرى از تانک هاى در حال حرکت بسوى مرزهاى شمالى فلسطین اشغالى را چاپ کرده و نوشت :
((آریل شارون )) براى خروج از تنگناهاى موجود و فشارهاى جهانى به حمله نظامى علیه سوریه ، لبنان و یا ایران دست خواهد زد.
حضرت امام خمینى (ره ) مى فرمایند:
اسرائیل ... هیچ گاه از مقصد شوم خود که حکومت بر کشورهاى مسلمین از نیل تا فرات است منصرف نخواهد شد و آمریکا که چنگ و دندان در منطقه نشان مى دهد از مهره اى چون اسرائیل که مجرى جنایت هاى آن در منطقه است به طور کامل پشتیبانى مى کند و بازى هاى سیاسى اینان را نباید از نظر دور داشت . و کسانى که از اسرائیل حمایت مى کنند باید بدانند که افعى گزنده را در حمایت خود قوى مى کنند که در صورت فرصت خداى نخواسته حرث و نسل منطقه را به هلاکت مى کشاند و باید به این افعى خزنده خطرناک مهلت ندهند.

اسرائیل بزرگ ؛ یا اسرائیل بى حدود


اسحاق شامیر نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستى مى گوید:
سرزمین اسرائیل از آن ملت اسرائیل است و تا آخر خواهد بود و هیچ شریکى را بر سرزمین خود نمى پذیرد. تشکیل سرزمین اسرائیل بزرگ همچنان در راءس اولویت ما قرار دارد.
حضرت امام خمینى (ره ) مى فرمایند:
اسحاق شامیرى که الان آمده است ...، از اول برنامه خودش را گفته است . از اول گفته است که اسرائیل بزرگ باید تحقق پیدا کند، باید فلسطین بکلى از بین برود، تمام جاهایى که دست اسرائیل است اینها لاینفک از اسرائیل است . اسرائیل بزرگ یعنى از نیل تا فرات ، یعنى تمام منطقه اى که عرب نشین است ، حجاز هم جزء این باید باشد، مصر هم جزء این است و اینها نشسته اند آنجا دارند تماشا مى کنند و عده کثیرشان هم همراهى مى کنند و اسرائیل را مى خواهند بشناسند. و امثال ذلک اینها یک مصیبت هایى است که در قرن ما واقع شده است .
رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمى خامنه اى مى فرمایند:
اساسا تشکیل دولت یهودى - یا به تعبیر درست تر، دولت صهیونیست - در این نقطه از دنیاى اسلام ، با یک هدف بلندمدت استکبارى به وجود آمد. اصلا به وجود آوردن این دولت در این نقطه حساس که تقریبا قلب دنیاى اسلام است - یعنى قسمت غرب اسلامى را که آفریقاست ، به قسمت شرق اسلامى که همین خاورمیانه و آسیا و مشرق است ، متصل مى کند و یک سه راهى است بین آسیا و آفریقا و اروپا - براى خاطر این بود که در بلندمدت ، تداوم سلطه استعمارگران آن روز - که در راءسشان دولت انگلیس بود - بر دنیاى اسلام باقى بماند... لذا یک پایگاه براى خودشان درست کردند. بنابراین طبق اسناد تاریخى ، تشکیل حکومت صهیونیستى در آن جا، بیش از آنچه که آرزوى مردم یهود باشد، یک خواست استعمارى دولت انگلیس بود... البته بعد که به وسیله آمریکا گوى سیاست دنیا و گوى استکبار از دست انگلیس ربوده شد، این هم جزو همان ابواب جمع مواریث استعمارى بود که به آمریکا رسید؛ و آمریکاییها حداکثر استفاده را کردند و الان هم دارند استفاده مى کنند.

اندیشه هاى صهیونیستى
تحریف ادیان الهى


اگر چه در اندیشه صهیونیستهاى امروز تسلط و تفوق طلبى بر جهان و غارت ثروت ملتها و حذف ادیان الهى خصوصا اسلام در صدر برنامه هایشان قرار دارد اما ضروریست که با نوع تفکر بنیانگذاران این جنبش شرور آشنا شویم . در کتاب تلمود آمده است : خاخامهاى یهودى طى سالهاى متمادى شرحها و تفسیرهاى خودسرانه و گوناگونى بر تورات نوشتند که همه آنها را خاخام ((یوخاس )) در سال 1500 م جمع آورى نمود. در این کتاب آمده است :
الف ) روز دوازده ساعت است . در سه ساعت اول آن خداوند شریعت را مطالعه میکند. و در سه ساعت دوم احکام صادر مى نماید. در سه ساعت سوم هم جهان را روزى مى دهد. در سه ساعت آخر روز هم با حوت دریا که پادشاه ماهیها است به بازى مى پردازد. هنگامیکه خداوند امر کرد هیکل را خراب کنند خطا کرده بود به خطاى خویش ‍ اعتراف کرده و به گریه درآمد و گفت : واى بر من که امر کردم خانه ام را خراب کنند و هیکل را بسوزانند و فرزندان مرا تاراج نمایند. خداوند هر روز لطمه بصورت خود مى زند و زارزار گریه مى کند و گاهى از چشمانش دو قطره اشک به دریا مى چکد و آنچنان صدایى مى کند که تمام اهل جهان صداى گریه آن را مى شنوند و زمین به لرزه در مى آید.

صهیونیستها در حرب با خد


یکى از شاخه هاى فعال جریان صهیونیسم ، ماسونیسم است که گروهها و احزاب ضد دین را هدایت مى نماید. و در شرح این فرقه از جریان پلید صهیونیست مى گویند: ماسون یعنى بناء. و آن حزبى است مخفى که فقط بخاطر ریشه کن ساختن ادیان ، اخلاق و دولتهاى به حساب یهود تاءسیس شده است . که در اکثر کشورها جهت جذب نیروهاى یهودى فعال است . و معتقدند کسى از مقررات و قوانین آن اطلاع نداشته ، عقاید، رموز و اشارات ما به لغت مصرى فرعونى است که بوسیله بنى اسرائیل به ما ارث رسیده است .

آزادى خواهى ماسونیسته


دبیرکل این حزب که همواره از قدرتهاى پنهانى و پشت پرده دولت اسرائیل است مى گوید: حزب ماسونى نباید به یک دولت ، یا دو دولت اکتفا نماید بلکه تمام دولتهاى جهان را باید تحت سیطره خود قرار دهد براى رسیدن به این هدف در ابتدا لازم است دین و علماء دین را که یگانه دشمن ما هستند نابود کنیم . برادران عزیز! علماء دین میخواهند بر امورات دنیوى ما نیز چیره شوند و این وظیفه ما است که تز آزادى مذهب را در اذهان مردم بگنجانیم و آنها را از دور علماء پراکنده کنیم .

بنیادهاى صهیونیستى


بنیادها صهیونیستى ، مجامع قدرتمند پنهان و نیمه پنهانى هستند که عمدتا زیر سلطه یهودیها قرار دارند و اهدافشان تحقق رؤ یاى اسرائیل بزرگ است . گرچه این مجامع براى عموم چندان شناخته شده نیستند، اما در سرنوشت بسیارى از ملتهاى جهان تاءثیر اساسى دارند. ژان ایزوله در تعریف این بنیادها در یکى از یادداشتهاى خود مى نویسد: در دوران معاصر، تصمیمات این مجامع که در مناطق و اماکن مخفى جهان مستقر هستند - از قصر لاکسنبورگ در وین گرفته تا کاخ فرهنگستان بروکسل ، از سالن محرمانه فیکسینگ در لندن تا پاگواش کانادا، و از مقر دفتر کمیسیون سه جانبه در ساختمان بنیاد کارنگى ، کنار دفتر سازمان ملل متحد در واشنگتن تا شعبه هاى آن در توکیو و پاریس - به منظور پایه گذارى سلطنت جهانى یهود، بسیار اساسى تر و مهمتر از تصمیمات رؤ ساى دولت هاى رسمى جهان است .

ملاحظه


جالب توجه است که در تمامى کشورهاى اروپا، به هنگام برگزارى انتخابات برخى از احزاب از کمکهاى مالى بنیادهاى صهیونیستى برخوردار است مانند حزب سبزها در آلمان . اما در آمریکا هم حزب جمهورى خواه و هم حزب دموکرات هر دو از مساعدتهاى مالى این بنیادهاى صهیونیستى بهره مند مى گردند.

سایه صهیونیسم بر سیاست هاى آمریکا


بنیامین دیزارئیلى سیاستمدار مشهور یهودى و نخست وزیر پیشین بریتانیا، نقش این بنیادها و گستره اندیشه هاى صهیونیستى مى گوید: کسانى که بر جهان حکومت مى کنند، بسیار متفاوت از شخصیت هاى مشهورى هستند که افراد بى خبر از پشت صحنه تصور مى کنند.
در مراکز سیاسى و تصمیم گیر جهان ، بویژه در دولتهاى آمریکایى و اروپایى ، یهودیها، سمتهاى حساس را به عهده دارند یا از پشت پرده امور را هدایت مى کنند. در هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه ، قدرت و نفوذ اصلى از آن یهودیهاست . تسلط صهیونیسم بر کاخ سفید و دیگر مراکز سیاست گذارى آمریکا سایه گسترده است .
البته ما مطمئن هستیم که ملل جهان گرچه هنوز در پنجه یهود هستند ولى بالاخره روزى از این پنجه هاى خونین خلاص خواهند شد تا ضربت سنگین خود را بر پیکر یهود وارد ساخته و آنها را از سرزمینهاى اسلامى ریشه کن کنند. یهود و صهیونیسم جهانى بیش از هر جریان و یا پدیده اى براى جهانیان خطرناک است .

توجیه غصب و اشغالگرى


یکى از اندیشه هاى مذموم صهیونیستى پیوند زیاده خواهیهاى خود با دین یهود است . نتانیاهو نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستى نیز مى گوید: اسرائیل تنها به مرزهایى که سازمان ملل براى آن در نظر گرفته محدود نمى شود بلکه مرزهاى واقعى اسرائیل را خدا تعیین کرده است .(18(
حضرت امام خمینى (ره ) مى فرمایند:
اسرائیل با صراحت مى گوید که من باید همه اینجاها را بگیرم و اینجاها را ملک خودش مى داند و شاهدیم که قدم قدم دارد پیش ‍ مى رود، این دولت ها بیدار بشوند و با این ماده سرطانى که خطرش براى همه منطقه و براى اسلام است ، قیام کنند و با حرف و صحبت و شوخى و مزاح مسائل را نگذرانند.
مقام معظم رهبرى ، حضرت آیت الله العظمى خامنه اى مى فرمایند:
امروز صهیونیسم ، یک فکر شکست خورده در دنیاست . خیال کرده اند که مى توانند این کار را بکنند؛ اما نتوانستند؛ تا الان هم نتوانسته اند و نخواهند توانست . خواستند ملت فلسطین را از بین ببرند و به فراموشى بسپارند؛ اما نتوانستند.
امروز ملت فلسطین از تمام طول این پنجاه سال بیدارتر است ... امروز مردم فلسطین بیدارند و دارند بیدارتر هم مى شوند و مبارزه مى کنند. صهیونیسم در مقابل موج نسلهاى رو به ازدیاد فلسطینى طاقت نخواهد آورد. صهیونیسم و دولت غاصب و مجعول صهیونیستى در فلسطین ، محکوم به فناست . مردم فلسطین باید از خداى متعال کمک بگیرند، کمک بخواهند و به خدا اتکال کنند. جوانان فلسطینى ، جوانان لبنانى ، همه جوانان دنیاى اسلام ، همه روشنفکران ، این راه را دنبال کنند. ان شاءاللّه خداى متعال تفضل خواهد کرد و برکات الهى شامل حال خواهد شد. اهداف ملى اسرائیل غاصب
این اهداف عبارت است از برپایى اسرائیل بزرگ با هویت خالص یهودى و پتانسیل بالاى منطقه اى در خاورمیانه با استراتژى تقویت مساءله مهاجرت به سرزمینهاى اشغالى که نهایتا سبب تفوق نفوس یهود بر عرب و مسلمان گردد و همچنین سعى مى شود تا جنبش صهیونیسم در خارج از اسرائیل از طریق احیاى مضامین روحى اى که این جنبش نیاز دارد گسترش یافته و یهودیان منطقه را با یهودیان کشورهاى دیگر آمیخته و نهایتا تمامى آنها را به سرزمینهاى اشغالى با اهداف ملى مرتبط سازد. لذا برنامه هاى نظامى ، سیاسى ، اقتصادى ، فرهنگى و اجتماعى به تناسب این اهداف به اجرا گذاشته که به اختصار به آنها اشاره مى شود.
الف ) اهداف عالیه ملى اسرائیل غاصب
اسرائیل سعى مى کند در خلال فرآیند صلح نه تنها مناطقى را که تا سال 1967 به دست آورده از دست ندهد که مناطق جدیدى را نیز بدان بیافزاید و سعى کند هر آنچه از مطالبات لازم براى تاءمین موقعیت ژئواستراتژیک وجود دارد را به دست آورد. اسرائیل باید سرچشمه هاى تاءمین آب منطقه را از آن خود کرده و سرزمین هایى که داراى این منابع آبند را از ساکنان عربش خالى کند.
ب ) اهداف نظامى
ایجاد آمادگى براى انجام عملیات واکنش سریع قبل از هر عملیاتى که بر ضدمنافع اسرائیل و یا ترتیبات امنیتى آن صورت مى گیرد و در مواقع ضرورت از تهاجم نظامى گسترده و یا چریکى از جانب دشمنان اسرائیل خود وارد عمل شود.کاربرد سلاحهاى فوق مدرن آمریکا و اروپا و انباشت سلاحهاى کشتار جمعى در راستاى این هدف مى باشد.
ج ) اهداف سیاسى
تضمین بقاى دولت عبرى در خاورمیانه و در محدوده اى که از نظر بین المللى شناسایى شده است . اجراى این هدف شوم نیز با ممانعت از برپایى یک دولت فلسطینى در مجاورت اسرائیل غاصب متحقق خواهد شد.
د) اهداف اقتصادى
این قسمت شامل ثبات و توسعه اقتصادى از طریق استفاده از امکانات داخلى و کمک هاى خارجى بویژه آمریکا و اتحادیه اروپایى است .کالین پاول وزیر خارجه آمریکا:
((ما پیش از این متعهد به پرداخت چند صد هزار دلار شده ایم و بیشتر هم پرداخت خواهیم کرد.))
ه‍) اهداف اجتماعى

استمرار بقاى نژاد یهود در حد نهایت صلابت و خالص بودن .


حصول به این هدف از روشهاى ذیل امکان پذیر است : تشویق به ازدیاد نسل یهودیان و کمک به مهاجرت 10 میلیون یهودى در سرتاسر جهان به اسرائیل و کاستن از جمعیت اعراب و نیز توجه افکار عمومى جهان عرب به اسرائیل .
و) اهداف ایدئولوژیک
احیاى تمدن یهود از طریق برانگیختن روح دینى یهود در جامعه اسرائیل و نیز تقویت سنن یهود در میان جوانان ، غنى سازى تفکر صهیونیزم به عنوان مبداء اساسى نژاد، بازسازى معبد هیکل به عنوان سمبل آمال و اهداف یهودیان جهان .این امر قادر است یهودیان را در یک وفاق و تفاهم کم نظیر حول محور کشور اسرائیل گرد هم آورد. و به موازات این اقدام ، تلاش در جهت تشدید عوامل تفرقه زا در مقابل تفکر همدلى اسلامى یا همکارى منطقه اى شکل مى گیرد.
ز) اهداف تکنولوژیک
توسعه بنیانهاى به اصطلاح ملى در زمینه هاى علوم ، تکنولوژى مدرن و صنایع مادر خصوصا در زمینه هاى تکنولوژى ، سیستم هاى هوشمند، جنگ ستارگان ، علوم هوا و فضا در سرلوحه برنامه ها قرار دارد.
آنچه که در نهایت منجر به سلطه بى چون و چراى اسرائیل در منطقه شود به عنوان یک هدف تکنولوژیک مطرح است . حضرت امام خمینى (ره ) خطر صهیونیسم بین الملل را اینگونه گوشزد مى فرمایند:
))من نزدیک بیست سال است که خطر صهیونیسم بین الملل را گوشزد نموده ام و امروز خطر آن را براى تمامى انقلابات آزادیبخش ‍ جهان و انقلاب اصیل اسلامى ایران ، نه تنها کمتر از گذشته نمى دانم ، که امروز، این زالوهاى جهان خوار با فنون مختلف براى شکست مستضعفان جهان قیام و اقدام نموده اند. ملت ما و ملل آزاد جهان باید در مقابل این دسیسه هاى خطرناک ، با شجاعت و آگاهى ایستادگى نمایند.((

طرحهاى شیطانى در مقابل انتفاضه


درست است که ملت مظلوم و بى دفاع فلسطین اکنون روزهاى بسیار سختى را مى گذراند، ولى تردیدى نیست که افق بسیار روشنى در پایان همین دوران سخت و پرمصیبت در انتظار این ملت است . پیروزى هاى بزرگ همواره بعد از سختى ها و شدت ها بدست مى آیند و مردم فلسطین بعد از چند دهه در انتظار سران عرب و مجامع بین المللى و چهره هاى به ظاهر مبارز فلسطینى ماندن ، اکنون راه واقعى مبارزه و آزادى را پیدا کرده است ، راه تکیه به خداوند و تمسک به اسلام که در قالب انتفاضه جلوه گر شده است و قطعا به پیروزى منتهى خواهد شد. این واقعیتى است که دشمنان مردم فلسطین نیز آنرا دریافته اند، و براى مقابله با آن برنامه ریزى کرده اند. اوجگیرى جنایات ددمنشانه شارون علیه مردم فلسطین ، حمایت آمریکا از طرح خائنانه امیرعبدالله و فعال شدن دستهاى خیانتگر در سطح جهانى براى مظلوم جلوه دادن عنصر فاسدى چون عرفات و بزرگ نمائى او، سه محور عمده اى هستند که مجموعا گویاى یک طرح شیطانى است که براى متوقف ساختن انتفاضه و نجات بخشیدن رژیم تا بن دندان مسلح صهیونیستى از بحران کنونى طراحى شده است . که اشاره اى به هر یک از آنها خواهد شد.
ابتدا وحشیگرى هاى نظامى صهیونیست ها:

جنین ، نماد ددمنشى صهیونیسته


گفته مى شود در اردوگاه جنین 15 هزار سرپناه آوارگان تخریب شده و بیش از 650 تن شهید شده اند. ارتش رژیم اشغالگر قدس این عملیات را با نظارت مستقیم شارون و شائول موفاز فرمانده ارتش اجرا نمود به اعتراف ارتش جنایتکار اسرائیل ، بى سابقه ترین مقاومت فلسطینیان در برابر حملات اسرائیل در اردوگاه آوارگان جنین بوقوع پیوسته است .اردوگاه جنین پس از دو هفته مقاومت دلیرانه سقوط کرد اما اسرائیل غاصب هنوز از دسترسى خبرنگاران به آنجا که اعمالى شبیه جنایات نازیها در جنگ جهانى دوم در آن رخ داده ، جلوگیرى مى کند.
اوضاع دهشت انگیز در جنین ,شاهدان عینى در مناطق اشغالى به ویژه منطقه جنین اعلام کردند:
هم اکنون از خرابه هاى جنین بوى اجساد به مشام مى رسد و ساکنان این اردوگاه ، همچنان پیکر شهداى خود را از زیر آوارها خارج مى کنند. وزیر دادگسترى اسرائیل که در بین فلسطینیان با نام کفتار وحشى معروف است اعلام کرد: از اینکه نظامیان اسرائیلى نتوانستند تعداد بیشترى از مردم فلسطین را در اردوگاه جنین به قتل برسانند، متاءسف است . نظامیان اسرائیلى باید تعداد بیشترى از مردم فلسطین را در اردوگاه جنین به قتل مى رساندند و این تعداد کافى نبود.
وزیر خارجه اسپانیا و رئیس شوراى وزیران اتحادیه اروپا گفت :
از دیدن تصاویر اردوگاه ((جنین )) در فلسطین اشغالى و دریافت اخبار حوادث این اردوگاه ((وحشت زده )) شدم .
روزنامه ایندیپندنت مى نویسد:
((اسرائیل سعى کرد مدارک اقدامات خود را در اردوگاه جنین دفن کند، اما نمى تواند جنایات وحشتناک انجام شده از جمله قتل عام شهروندان فلسطینى توسط محافظان مسلح این اردوگاه را پنهان کند.))
روزنامه ایندیپندنت ضمن ارایه گزارشى درباره قتل عام فلسطینیان در اردوگاه جنین توسط رژیم صهیونیستى با اشاره به مطلب فوق آورده است :
((در زمانى که خبرنگاران سعى داشتند وارد اردوگاه جنین شوند تانک هاى اسرائیلى بطور تهدیدآمیزى آنان را محاصره کردند، اما مردى که از این اردوگاه گریخته بود گفت : ((شاهد بودم که سربازان ، اجساد کشته شدگان را در یک گور دسته جمعى دفن کردند... من کسانى را دیدم که بر اثر خونریزى در خیابان ها جان باختند. کودک 10 ساله اى را که کشته شده بود و سوراخ بزرگى در پهلوى او دیده مى شد))
یکى از مقامهاى سازمان ملل مى گوید:
((هرکس به ورودى اردوگاه نزدیک مى شود مى تواند بوى تعفن شدید را حس کند، معلوم نیست چقدر از این اردوگاه هنوز باقى مانده است ، برخى مى گویند یک سوم اردوگاه با خاک یکسان شده است . فلسطینیان محاصره شده در جنین اگر به خارج قدم گذارند، هدف تک تیراندازان اسرائیلى قرار مى گیرند. حدود 2 تا 3 هزار تن گریخته اند و در شرایط بدى در مدارس و مساجد بسر مى برند. اما صدها آواره اى که از جنین گریخته اند داستان هایى براى گفتن دارند و اجازه نمى دهند این داستان ها زیر گلوله دفن شوند.))

توحش صهیونیستها در قلقیلیه


ده ها تانک اسرائیلى به شهر قلقیلیه هجوم بردند و آنرا اشغال کردند. اوضاع در شهر قلقیلیه بسیار بحرانى است ، صهیونیست هاى اشغالگر منازل مردم را با تانک هدف قرار داده و ویران مى کنند. هلیکوپترهاى آپاچى از حمله تانک هاى اسرائیلى به این شهر پشتیبانى مى کنند. این در حالیست که مردم فلسطین بیش از هفتاد شهید قلقیلیه را در نابلس ‍ به خاک سپردند.

تعرض تانکها به الخلیل


امنیت حدود 1400 صهیونیست در الخلیل بهانه دائمى اسرائیل براى حمله به حدود 400 هزار فلسطینى ساکن این شهر است . الخلیل همچنین به دلیل قرار داشتن حرم ابراهیمى که یک شهر مقدس براى مسلمانان محسوب مى شود همواره مورد تعرض تانکها و نظامیان اشغالگر قدس قرار دارد.

خان یونس مذبح آوارگان


اردوگاه آوارگان خان یونس یکى از اهداف اصلى حملات اسرائیل به نوار غزه بوده بگونه اى که شهداى بسیارى داده است .(29) در خان یونس کودکان فلسطینى از خوردن غذایى که مناسب حال آنها باشد، محرومند. شیوع بیمارى نیز مردم را تهدید مى کند و از ارسال کمک ها به این اردوگاه جلوگیرى مى شود.

بیت لحم در محاصره آب و نان


پس از کشتار بى رحمانه مردم این شهر عده اى فلسطینى مسلمان و مسیحى از جمله 35 کشیش و راهبه در کلیساى مهد محل تولد حضرت عیسى (ع ) در محاصره ارتش اسرائیل هستند. همکارى مسیحیان و مسلمانان در این شهر علیه اسرائیل ، از نظر نمادین براى صهیونیستها هزینه اى بزرگ بوده است . مسیحیان در یک حرکت نمادین اجازه دادند که جنازه یک چریک شهید مسلمان در حیاط این کلیسا دفن شود.
((حنا ناصر))، شهردار بیت لحم ، گفت :
نیروهاى رژیم صهیونیستى سرگرم غارت این شهر و ارتکاب جنایت هاى جنگى علیه غیرنظامیان بى گناه هستند. اجساد در خیابان هاى شهر رها شده و تعداد شهدا و زخمى ها لحظه به لحظه در حال افزایش است و امدادگران نمى توانند کمکى در اختیار آنها قرار دهند.

ناامنى در رفح


بخشى از شهر مرزى رفح در خاک مصر و بخش دیگر آن در فلسطین قرار دارد. اسرائیل به بهانه اینکه فلسطینى ها از بخش مصرى رفح درصدد قاچاق اسلحه به درون نوار غزه هستند به تاخت و تاز و بازرسى هاى شبانه و خانه به خانه فلسطینى ها مى پردازد.

شرایط بسیار سخت در رام الله


خبرنگار ((بى .بى .سى )) در ((رام الله )) چنین گزارش داده است :
شرایط موجود در این شهر بسیار سخت است . محاصره کامل مردم این شهر توسط نیروهاى اسرائیلى ، به مرحله اى رسیده است که مردم قادر به خروج از خانه هاى خود براى تهیه مواد غذایى نیستند و به این ترتیب تا مدتى دیگر کار به بروز یک قحطى تمام عیار (براى 250 هزار ساکنان این شهر و روستاهاى اطراف آن ) خواهد کشید.خبرنگاران گریستند نخستین گروه از خبرنگاران خارجى که موفق شدند در میان تدابیر شدید امنیتى ارتش رژیم صهیونیستى براى مدت کوتاهى وارد مناطق اشغالى شوند با صحنه هاى تکاندهنده اى مواجه شدند. فرانس پرس از کرانه باخترى رود اردن ، گزارش داد:
برخى گزارشها حکایت از آن دارند، که خبرنگاران با مشاهده فاجعه انسانى در جنین گریستند. در همین حال ، یک خبرنگار فرانسوى که موفق شده بود با پنهان شدن از چشم نیروهاى اسرائیلى 48 ساعت را با یک خانواده فلسطینى بگذارند، گفت : در بعضى از شهرها تنها بوى اجساد قربانیان به مشام مى رسد.
حضرت آیت الله العظمى خامنه اى رهبر معظم انقلاب اسلامى مى فرمایند: صهیونیستها خیال مى کنند که اگر شدت عمل بخرج دادند و تانک آوردند و توپ زدند و شیمیایى زدند، مردم را ساکت خواهند کرد... اما آن عقده هاى گره شده در گلو را که نمى توانند از بین ببرند؛ آنها که از بین رفتنى نیست ؛ آن چنان رعد و غرشى در فضا به وجود خواهد آورد که همه کاخهایشان را فرو خواهد ریخت ؛ این طور نیست که بتوانند این حرکت را ریشه کن کنند.

قوام صلح تحمیلى


به موازات تمام این جنایات و وحشیگریهاى ددمنشانه ، بوقهاى تبلیغاتى استکبار جهانى و صهیونیسم بین المللى شعار صلح طلبى را مذبوحانه و ریاکارانه به قصد عوامفریبى ملل جهان در صدر برنامه هاى خود قرار داده اند و با مساعدت عوامل واپسگرا هر از چندگاهى براى صلح طرحى نو درانداخته که هیچ کدام تاکنون نه حقوق فلسطینیان را مدنظر داشته است و نه براى طراحان موفقیتى در بر داشته است . جز آنکه هویت امضاءکنندگان صلح طلب دروغین و عناصر وابسته نفوذى هویدا شده است . قبل از ورود به این مبحث و آشکار کردن ماهیت صلح طلبان یا بهتر بگوئیم سازش کاران با اسرائیل غاصب بسیار بجاست به بخشى از بیانات روشنگر رهبر معظم انقلاب اسلامى حضرت آیت الله العظمى خامنه اى اشاره گردد. معظم له مى فرمایند: امروز ترفند صهیونیستها و پشتیبانانشان - که دولت آمریکا مهمترین پشتیبان اوست - این است که از نام زیباى صلح استفاده مى کنند آقا صلح کنید؛ این حرفها چیست ؟! بله ، صلح چیز خیلى خوبى است ؛ اما صلح کجا و با چه کسى ؟! کسى وارد خانه شما شده ، به زور در را شکسته و شما را کتک زده ، به عیال و اولادتان اهانت کرده و از سه اتاقى که شما دارید، دو تا و نصفش را گرفته نشسته است ؛ بعد بگوید شما چرا بیخودى مرتب به این و آن شکایت مى کنید؛ مرتب دعوا و معارضه مى کنید؛ بیایید با هم صلح کنیم ؛ آیا این صلح شد؟! صلح این است که شما از خانه بیرون بروید؛ اگر با هم جنگى داشتیم ، آن وقت بیایند صلحمان بدهند. شما در خانه ما نشسته اید؛ شما در این جا این همه جنایت کرده اید؛ شما همین حالا هم اگر دستتان برسد، کوتاهى ندارید همان کسانى که دم از صلح و حقوق بشر مى زنند، بیشترین ضربه ها را به صلح و حقوق بشر وارد مى کنند.

دیدگاه عرفات در مورد صلح


قبل از تبیین دیدگاه عرفات ، شناخت اجمالى از وى لازم به نظر مى رسد. عرفات که به مدت سه دهه ((رهبر تروریست ها)) نامیده مى شد پس از آن که بخواسته هاى نامشروع غرب تن داد از طرف آمریکا و صهیونیست ها رئیس و نماینده مشروع فلسطینى ها اعلام گردید، ((مرد سال )) مجله تایم آمریکائى شد و جایزه نوبل در انتظارش بود. یاسر عرفات نه تنها کمترین نقشى در خروش یکپارچه مردم مسلمان فلسطین علیه رژیم صهیونیستى نداشته و ندارد، بلکه از مدت ها قبل آشکارا به معاهده ذلت بار کمپ دیوید پیوسته بود و در جریان مذاکرات اسلو بر سرکوب انتفاضه تاکید کرده بود. او بعد از پیمان اسلو، بخشى از ماءموریت پلیس اسرائیل را بر عهده گرفت و به عنوان رئیس تشکیلات خودگردان ! که چیزى بیشتر از یک کلانترى براى رژیم صهیونیستى نبوده و نیست به سرکوب انتفاضه پرداخت و مبارزان فلسطینى را بازداشت و زندانى کرد. یاسر عرفات با ارسال پیامى براى اجلاس سران عرب در بیروت ضمن تقدیر از آمریکا و تشکر از اقدامات بوش ، حمایت کامل خود را از طرح صلح امیرعبدالله اعلام کرد. به یاد آوریم روزهاى خوش آقاى عرفات را که همراه با باراک ، نتانیاهو و اسحاق رابین و همپاى کلینتون در چمنزارهاى کاخ ریاست جمهورى آمریکا قدم مى زد و وعده هاى شیرین سرکرده کاخ سفید او را چنان به هیجان مى آورد که بى اختیار خود را در آغوش او و جلاد خلق فلسطین مى انداخت و آنها را غرق بوسه مى کرد. کسى چه مى داند که در طول حیات چندساله حکومت خودگردان ، چه اطلاعاتى به سرویس هاى امنیتى اسرائیل تقدیم شد؟ بارها و بارها، شنیدیم که پلیس ‍ عرفات ، تعدادى از مجاهدان فلسطینى را تحویل ارتش اسرائیل داده است و... اما رئیس حکومت خودگردان فلسطین که مدعى رهبرى ملت فلسطین است مواضع خود را طى یادداشتى در نیویورک تایمز اینچنین اعلام مى دارد: اجازه دهید در آغاز موضع خودم را مبنى بر محکومیت سوءقصدهاى انجام شده از سوى برخى گروههاى تروریستى علیه غیرنظامیان اسرائیلى ، تکرار نمایم . این گروهها نباید به عنوان نمایندگان ملت ما محسوب شوند که به شکلى قانونى خواهان دستیابى به آزادى است !! من مصمم هستم که به فعالیتهاى این گروهها پایان بدهم . ما طرفدار ایجاد یک حکومت فلسطینى مستقل و پایدار هستیم . حکومتى که بر پایه مساوات ، با اسرائیل روابط حسن همجوارى داشته باشد و صلح و امنیت را براى هر دو طرف تضمین نماید. در سال 1988، شوراى ملى فلسطین طى تصمیمى تاریخى ، خواهان اجراى قطعنامه هاى سازمان ملل ، به طور اخص قطعنامه هاى 222 و 338 شد. ما ازاین طریق حق موجودیت اسرائیل بر روى 78 درصد از خاک فلسطین تاریخى را به رسمیت شناختیم و خواهان حق زندگى آزادانه بر روى 22 درصد باقیمانده شدیم . امروز ما همچنان با راه حل استقرار دو حکومت موافقیم . وى در قسمتى از یادداشت خود با کمال وقاحت و بى شرمى مبارزان فلسطینى را که براى دفاع از عزت ، شرف و آرمان مقدس فلسطین دست به عملیات استشهادى مى زنند محکوم کرده و مى گوید: من تروریسم را محکوم مى کنم ، خواه قربانیانش اسرائیلى باشند، آمریکایى یا فلسطینى باشند. فلسطینیها دید و برداشت کاملا روشنى درباره صلح دارند که عبارت است از پایان دادن به اشغال ، بازگشت به مرزهاى سال 1967، و تقسیم بیت المقدس به عنوان یک شهر آزاد و پایتخت دو کشور اسرائیل (!) و فلسطین . در بخش پایانى این یادداشت عرفات بار دیگر با اعلام خیانت به آرمان مقدس فلسطین آمادگى خود را براى صلح این گونه بیان مى کند: ما آماده ایم به مناقشه پایان دهیم و با رئیس دولت اسرائیل ، هرکس که مى خواهد باشد و هر سابقه و گذشته اى که داشته باشد مذاکره کنیم .

ملاحظه


حضرت آیت الله العظمى خامنه اى رهبر معظم انقلاب اسلامى مى فرمایند: سازش ، خیانت و مبارزه ، وظیفه است . هیچ کس سازش را به حساب مبارزه نگذارد. آنچه که اهمیت دارد، این است که نسل جدید فلسطینى حقیقت را دریافته است . کدام حقیقت را؟ این حقیقت را که اگر بخواهد بر این زبونى و خوارى و تحقیر و فشارى که بر او دارد تحمیل مى شود، فائق بیاید، راهش مبارزه و مقابله است ؛ راهش رفتن پشت میز مذاکره نیست ، که مذاکره کننده ها هم چیزى گیرشان نیامد.سکوت رضایت آمیز اغلب سران کشورهاى عربى که در مواردى حتّى با خیانت صریح همراه است ، به اضافه مواضع ذلتبار و خائنانه مدعیان رهبرى ملت فلسطین ، حلقه هاى پیوسته زنجیر غدر و ظلم و تعدى و خیانتى است که مى خواهد سرزمین اسلامى فلسطین را همیشه مغصوب و ملت مجروح و مظلوم آن را همیشه اسیر و آواره بدارد.

مبارزه ، جهاد و شهادت


شهید دکتر فتحى شقاقى دبیر کل سازمان جهاد اسلامى فلسطین در مورد پیمانهاى صلحى که مدام از سوى آمریکا و اسرائیل و عرفات و دول عربى مطرح و به هیاءت فلسطینى تحمیل مى گردید، مى گوید: رهبرى که در آغاز براى آزادى فلسطین شکل گرفت و به مبارزه مسلحانه اعتقاد داشت سرانجام به شیوه هاى دیپلماسى پناه برد و اسلحه را بر زمین نهاد در حالى که حل مساءله فلسطین ، غیر از مبارزه و جهاد و شهادت راه دیگرى ندارد. اسرائیلى ها هیچگاه آمادگى نداشتند که حاکمیت فلسطینى ها را بر کرانه غربى و غزه بپذیرند از این رو، مذاکرات به بن بست مى رسید. از سوى دیگر یاسر عرفات همواره به مذاکره سرى با اسرائیلى ها مى پرداخت .شهید فتحى شقاقى سپس به مقایسه میان پیمان ننگین کمپ دیوید و پیمان ذلت بار غزه - اریحا پرداخته و مى گوید: در پیمان کمپ دیوید صحبت از عقب نشینى اسرائیل از کرانه غربى مطرح شده است که بسیار روشنتر از آنچه که در پیمان غزه - اریحا آمده است . در پیمان کمپ دیوید حداقل بحث متوقف کردن شهرک هاى صهیونیست نشین شده است ، در حالى که در پیمان غزه - اریحا هیچگونه ضابطه یا محدودیتى براى شهرکها مطرح نیست . در موقع امضاى پیمان کمپ دیوید، شرایط بین المللى بر وضعیت امروزه ترجیح داشت . مقام معظم رهبرى ، حضرت آیت الله العظمى خامنه اى مى فرمایند: مگر شوخى است که ملتى را از خانه و زندگى و کشور و سرزمین خود آواره کنند، غاصبِ مزدورِ خبیثى را آن جا بنشانند، همه گونه به او کمک کنند، همه جنایات او را صحه بگذارند، دستشان تا مرفق در خون مردم منطقه فرو برود، به اینها هم قانع نباشند، بخواهند از مسلمانان و از صاحبان خانه امضاء بگیرند که این خانه متعلق به آن غاصب است و صاحب خانه در آن حقى ندارد؟! مى خواهند این کار را بکنند. آیا جوانان غیور فلسطینى مرده اند؟ آیا جوانان کشورهاى اسلامى همجوار فلسطین و دیگر کشورهاى اسلامى مرده اند که دشمنان بخواهند بزرگترین مسایل جهان اسلام را این طور راحت به سود خودشان و به زیان امت اسلامى حل کنند؟ این چه سکوتى است که امروز در دنیاى اسلام هست ؟ تا چند سال قبل از این ، مگر کسى در دنیاى اسلام جراءت مى کرد سخن از گفتگو با دولت غاصب اسرائیل بر زبان بیاورد؟ یک نفر خائن - آن طاغوت مصرى جراءت کرد و اقدام نمود و بعد از اندکى سزاى عمل خودش ‍ را هم دید.

فتواى بوش !!


جورج بوش در حالیکه سران عرب را دوستان خود خطاب مى کرد از آنها خواست تا نقش بیشترى در روند صلح در خاورمیانه بعهده بگیرند و با حرکت نیروهاى استشهادى که وى آنرا عملیات تروریستى در مناطق صهیونیست نشین مى خواند مخالفت کرده و آنرا محکوم نمایند. بوش که به عجز و ترس سران عرب در برخورد با دشمنان مردم فلسطین پى برده است خطاب به آنان گفت :
من از حکومت خودگردان فلسطینى و تمام دولت هاى منطقه مى خواهم که در دادن پیامى قاطع به تروریست ها به ما بپیوندند و هر آنچه را که در توان دارند براى توقف فعالیت هاى تروریست ها انجام دهند و به بمب گذاران انتحارى نگویند که شما شهید هستید. اینها شهید نیستند. قاتل اند.

اجابت درخواست بوش و اطاعت از فتوا!!


بوش با اعلام اینکه ((اکنون مى تواند لحظه امیدبخشى در خاورمیانه باشد)) افزود:
پیشنهاد امیرعبدالله ولیعهد عربستان که از حمایت جامعه عرب برخوردار شده ، امیدبخش است و تعدادى از کشورهاى عربى را به شناسایى حق موجودیت اسرائیل از هر زمان دیگرى نزدیک تر کرده است .

ملاحظه


جرج بوش با حمایت از طرح ذلت بار امیرعبدالله ، این طرح را ادامه سازش انور سادات رئیس جمهور معدوم مصر در جریان معاهده ننگین کمپ دیوید دانسته و خواستار پیوستن سایر کشورهاى عربى به این طرح شد. او در این باره گفت :
در طرح اخیر ولیعهد عربستان سعودى ، حق موجودیت اسرائیل به رسمیت شناخته شده . اکنون دیگر کشورهاى عربى هم باید از این موقعیت استفاده کنند و اسرائیل را به عنوان یک کشور و یک همسایه به رسمیت بشناسند.

قهرمان سازى از یک مهره سازشکار و بى خاصیت در برخى از جرائد زنجیره اى
صلح در آفتاب یزد


روزنامه آفتاب یزد در مقاله اى تحت عنوان ((حمایت از صلح یا کاتولیک تر شدن از پاپ )) به تعریف و تجلیل از دولت خودگردان بویژه شخص یاسر عرفات پرداخته است و در قسمتى از مقاله خود در یک تحلیل خیالى به عواقب حذف فیزیکى عرفات اشاره کرده و مى نویسد:
مهمترین جریانى که در تضعیف و یا انزواى کامل یاسر عرفات مى کوشد
جناحهاى تندرو در اسرائیل و آمریکا هستند، آنان به درستى دریافته اند که چنانچه در این راه موفق شوند ضربات سخت و کمرشکنى به آرمان هاى فلسطین وارد خواهند کرد. واضح است که اگر یاسر عرفات از صحنه مبارزات فلسطین حذف شود جایگزینى شخص دیگرى که واجد شرایط او باشد بسیار دشوار خواهد بود.
این روزنامه در بخش میانى مقاله به بزرگنمایى و کارآمدى یاسر عرفات پرداخته و مى نویسد:
ابوعمار فلسطینى از معدود افرادى است که قادر است پشت میز مذاکره در مقابل کارشناسان خبره اسرائیلى و آمریکایى از به یغما رفتن حق ملت خود جلوگیرى به عمل آورد.
آفتاب یزد در بخش پایانى مقاله خود، به انتقاد شدید از جناحهایى که مخالف روند به اصطلاح سازش هستند، پرداخته و در ترجیح منافع ملى ایران نسبت به حمایت از فلسطینیان مى نویسد:
شهروندان ایرانى به خوبى واقفند که در بحران خطیر کنونى خاورمیانه منافع و امنیت ملى ایران در کدام موضع قابل تاءمین است ؟ موضع حمایت صلح طلبانه و احترام به آرا و نظرات خود مردم فلسطین یا جلوتر رفتن از آن مردم براى تاءمین منافعشان ؟
مقام معظم رهبرى ، حضرت آیت الله العظمى خامنه اى مى فرمایند:
ما علاج مساءله فلسطین را در راه حلهاى دیکته شده ابرقدرتها نمى دانیم ؛ علاج زخم فلسطین ، فقط قلع غده سرطانى حکومت صهیونیستى است ، و این کاملا ممکن است . متاءسفانه رفتار و گفتار اغلب سران کشورهاى اسلامى ، هیچ اشاره اى را به عزم آنان بر علاج این خطر بزرگ - که چیزى جز محو رژیم صهیونیست نژادپرست نیست - نشان نمى دهد؛ بلکه بعکس ، نشانه هایى از گسترش ‍ کمپ دیوید و تکمیل خیانت ((سادات )) نیز در برخى از دولتهاى عربى به چشم مى خورد؛ و من نمى دانم آیا این دولتها با این رفتار ذلت بار و تسلیم ننگ آور در برابر دشمن عنود مسلمین و اعراب ، چه پاسخى براى ملتهاى خود و نیز در پیشگاه خداوند آماده کرده اند؟ علاج واقعى این خطر به دست مسلمین است . آنان مى توانند با کمکهاى حقیقى به مبارزین مسلمان ، قیام داخل کشور فلسطین را قویتر و کوبنده تر سازند، و نیز مى توانند به طرق گوناگون نگذارند که دولتهاى منطقه به پیروى از خواست و تحمیل آمریکا، تن به سازش با اسرائیل دهند.

بنیان صلح طلبى در روزنامه بنیان


روزنامه بنیان گفت وگویى پیرامون وضعیت کنونى سرزمینهاى اشغالى با احمد زیدآبادى ترتیب داده است . وى در اظهارات خود مطالبى را عنوان کرده که پرسشهاى متعددى را در ذهن ایجاد نموده و زمینه تعجب و تاءثر را فراهم مى آورد، لازم مى داند به گوشه هایى از این گفت و گو اشاره شود.
نامبرده طى اظهارات خویش مصرانه سعى خود را بر این مهم گمارده که عملیات ضد اسرائیلى جوانان غیور فلسطینى را انتحارى بنامند، نه استشهادى ؟!

ملاحظه


لازم مى داند توضیح دهیم که انتحار به معناى خودکشى و مبادرت به یک عمل بیهوده و عارى از هدف براى از بین بردن نفس مى باشد که در مکتب اسلام براى آن مجازات و عقوبت پیش بینى شده است . ولى اقدامات شهادت طلبانه ، اقدامى عالمانه و هدفمند است که یک انسان براى رسیدن به یک هدف عالى بزرگترین سرمایه خود را که همانا جان او مى باشد در طبق اخلاص نهاده و هزینه مى نماید. آیا دفاع از اسلام ، وطن ، شرف و ناموس عملى بیهوده است ؟! روزنامه بنیان مى نویسد: با کنار رفتن دولت راستگراى شارون و روى کار آمدن یک دولت معتدلتر وضعیت ملت فلسطین متفاوت خواهد بود و به صلح نزدیکتر است .(!) و اگر قرار است که فلسطینیان صلح نمایند چاره اى جز انعطاف در مسئله آوارگان ندارند.

ملاحظه


با اندک مطالعه اى بر روى دولتهاى کارگرى و راستگراى اسرائیل از بدو جعل این رژیم در منطقه تا به امروز مى توان دریافت حضور هر کدام از جناح هاى موجود در راءس هرم قدرت سیاسى اعم از راستگرا و یا چپگرا به مثابه برداشتن تفنگ از شانه اى و گذاشتن آن بر شانه دیگرى است . و جاى بسى تعجب است که نه در پیمان کمپ دیوید و نه در قرارداد صلح اسلو و نه در هیچ پیمان دیگرى نسبت به آوارگان فلسطینى این همه گشاده دستى وجود نداشته است که روزنامه بنیان افاضه فرمود. نویسندگان روزنامه بنیان بر این عقیده اند که در صورت توقف حملات شهادت طلبانه مبارزان فلسطینى ، آمریکا فشارهاى خویش را به رژیم صهیونیستى افزایش خواهد داد تا تشکیل یک دولت مستقل فلسطینى را بپذیرد.(54) با بررسى همین چند صفحه نشریه به وضوح روشن است این گونه تحلیلها به شوخى بیشتر شبیه است تا یک نظر دقیق کارشناسى . آیا ایشان واقعا بر این عقیده اند که آمریکا براى حمایت از تشکیل دولت مستقل فلسطینى فقط و فقط در انتظار توقف حملات استشهادى مبارزان فلسطینى است ؟
آیا پرداخت کمک هاى چندصد میلیون دلارى ، فروش تسلیحات جدید و فن آورى هاى پیشرفته نظامى ، حمایت هاى سیاسى در قالب استفاده از حق وتو در برابر قطعنامه ها شوراى امنیت که به محکومیت اسرائیل غاصب تاکید دارد دلیل کافى بر رد نظریه مندرج در روزنامه بنیان نیست ؟
مقام معظم رهبرى ، حضرت آیت الله العظمى خامنه اى مى فرمایند:
راه اول ، ادامه انتفاضه و ایستادگى مردم فلسطین است ، که به حمدالله تاکنون ایستاده اند. اوج این ایستادگى ، همین عملیات استشهادى است . این که یک مرد، یک جوان ، یک پسر و یک دختر حاضر مى شود براى منافع و مصالح ملت و دینش جان خود را فدا کند، اوج افتخار و شجاعت و شهامت است ؛ این همان چیزى است که دشمن از آن مى ترسد. لذا شما ملاحظه کردید، از رئیس جمهور آمریکا گرفته تا همه کسانى که در سراسر دنیا در خط آمریکا کار مى کنند و حرف مى زنند، سعى کردند با شماتت و ملامت و فلسفه بافى ، عملیات استشهادى را متوقف کنند. نه ، عملیات استشهادى اوج عظمت یک ملت و اوج حماسه است . آنجایى که یک نیروى نظامى با کمال فداکارى از میهن خود دفاع مى کند، مگر عملیات استشهادى نیست ؟ آن جایى که یک ارتش ظالم و ستمگر به یک کشور تجاوز مى کند و مردم آن کشور در مقابل آن ارتش مى ایستند، مگر آن جا عملیات استشهادى نیست ؟(55) سخنى از آوارگان
اما آوارگان فلسطینى که در میدان مبارزه هستند اعتقادى غیر از مواضع برخى از روزنامه هاى زنجیره اى ایران دارند. بگونه اى که ((عبدالعزیز الرنتیسى ))، یکى از مقامات بلندپایه حماس ، در برابر هزاران تظاهرکننده در اردوگاه آوارگان فلسطینى اعلام کرد: باید به مقاومت و جهاد تا پایان اشغالگرى ادامه داد و ما حتى از یک وجب از سرزمین هاى خود چشم پوشى نخواهیم کرد. جنبش ((حزب الله )) لبنان نیز مبارزه در سرزمین هاى اشغالى را یک مبارزه استراتژیک و طولانى مدت دانست .حضرت امام خمینى (ره ) مى فرمایند:
اگر آمریکا پشتیبانى از اسرائیل نمى کرد، اسرائیل مى توانست فلسطین را غصب کند؟ مى توانست ادعا کند که جولان مال ماست و آن را براى خودشان ثبت کند؟ اگر آمریکا نبود و این قدرت شیطانى نبود، اینهمه فساد در بلاد مسلمین حاصل مى شد؟ اینهمه خونریزى هایى که در بلاد مسلمین مى شود با تحریکات آمریکاست آمریکا و آنهایى که با او هستند،اینطورند.
حضرت آیت الله العظمى خامنه اى رهبر معظم انقلاب اسلامى مى فرمایند:
حل مساءله فلسطین به این است که دولت غاصب متلاشى بشود و از بین برود؛ صاحبان سرزمین بیایند و در آن جا حکومت تشکیل بدهند؛ و مسلمان و مسیحى و یهودى و هرچه هستند، با هم زندگى کنند.
حضرت آیت الله العظمى خامنه اى رهبر معظم انقلاب اسلامى :
امروز دیگر روزگار ضعف و انفعال و انتظار ملت فلسطین تمام شده است و اسلام نیروى حقیقى آن ملت برجسته را به وى بازگردانده است . امروز دیگر سران خائن و سازشکار فلسطین فروش فلسطینى که فارغ از رنج شهروندانی چادرنشینان ، به معامله سیاسى و تجارت با سرمایه فلسطین مشغولند، نمى توانند سرنوشت آن کشور و ملت را رقم بزنند. سرنوشت فلسطین ، در مسجدها و نماز جمعه ها و خیابانها و میدانهاى سراسر زمینهاى اشغالى است که رقم مى خورد، و این از برکات اسلام است
واژه کلیدی :صهیونیست